Що сприятиме українцям у їх контрнаступі

Колишній заступник начальника генштабу Війська Польського: «Від допомоги Заходу залежатиме, чи піде українська армія в контрнаступ»

«defence24.pl», Польща

За російсько-українською війною світ не лише уважно слідкує. Окремі його представники щиро воліють нашої перемоги, роблячи для того все від них залежне, включно з постачанням матеріальних засобів і зброї. Одночасно повідомляють своєму суспільству про стан справ на нашому фронті, як це можна побачити у наших сусідів-поляків.

Джерело:  Арсен Петров/Захист України, @DefenceU)/Твіттер, https://defence24.p/

Наприклад, як це зробив кілька днів тому на популярному польському сайті Defence24.pl генерал у відставці Леон Коморницький, колишній заступник начальника генштабу Війська Польського у авторському матеріалі «Від допомоги Заходу залежатиме, чи піде українська армія в контрнаступ».

Далі Л. Коморницький ставить запитання, на які повинні відповісти багато політиків, військових та експертів, особливо з країн-учасниць Альянсу. Наприклад, як Україні захищатися, щоб не програти війну Росії? Як знекровити російську армію, щоб потім її розгромити і звільнити захоплені нею українські території?

Також автор у своєму дописі, посилаючись на історичний досвід і війну, що триває в Україні, вказує, що основою обороноздатності держав та їх військ, які знаходяться в безпосередній близькості від імперської Росії, є оборонно і психологічно підготовлене суспільство, яке налаштоване захищати батьківщину та яке для цього повинне розвивати як структури збройних сил (стратегічне значення тут мають ресурси підготовлених кадрових резервів), так і цивільну оборону країни та інші невійськові структури оборонної системи.

А далі у своїй статті автор аналізує дії ЗСУ, відзначаючи, що фактично з 24 по 27 лютого ц.р. українські військові виконували завдання першого етапу стратегічної оборонної операції — давали відсіч наземним, повітряним, ракетним, радіоелектронним та кібернетичним (і військовим) ударам по регіонах, об’єктах критичної інфраструктури на всій ділянці оборони України.

Автор статті зауважує, що обороноздатність України, міць її війська знаходиться у прямій залежності від зовнішніх політичних і економічних умов. Але передусім — від фінансової та матеріальної допомоги, що надається Україні та українському суспільстві з огляду на майбутню зимову пору року та можливе припинення Росією постачання газу та нафти.

Підготував Олег Махно

https://defence24.pl/geopolityka/gen-komornicki-pomoc-od-zachodu-zadecyduje-czy-ukrainska-armia-przystapi-do-kontrofensywy-opinia

Схожі публікації