Бундесвер надсилає свій контингент до місії ЄС у Боснії

Бундесвер надсилає своїх миротворців до місії ЄС у Боснії і Герцеговині

17.08.2022 р. «Die Zeit», «Die Welt»,  Німеччина

Щойно міжнародна спільнота відзначила річницю безславного виведення міжнародного миротворчого контингенту ООН з Афганістану. До цієї місії була залучена також значна кількість військовослужбовців ЗС Німеччини та місцевого цивільного персоналу, так звані «Місцеві сили допомоги». Після виведення з Афганістану підрозділів Бундесверу у країні залишилася третина від 23 тисяч місцевих помічників, які не можуть дістатися Німеччини, як це їм було обіцяно Берліном, які переховуються від талібів, ризикуючи кожного дня втратити своє життя.

Повідомлення у виданні «Die Zeit» щодо відрядження представників ЗС Німеччини в якості миротворців до перманентно «гарячої точки» у центрі Європи, Боснії і Герцеговини, неоднозначно сприйняте у суспільстві Німеччини.

Видання у редакційній статті від 16 серпня ц. р. відзначає, що вперше після 2012 року Німеччина братиме участь у місії ЄС на Балканах. Оголошено, що таким чином передбачається зменшити вплив Росії у регіоні і саме такий намір зустрічає протест і критику у німецькому суспільстві.

Бундесвер від 2012 року не брав участі у миротворчій місії ЄС на Балканах.
Джерело: © Dado Ruvic/​Reuters

Німецьке видання, з посиланням на Оперативне командування повідомило, що Бундесвер Німеччини розпочав свою нову місію в Боснії та Герцеговині. Перші із запланованих 28 солдатів прибули до місії ЄС Eufor Althea у таборі Бутмір (Butmir), що на території міжнародного аеропорту на південній околиці столиці країни Сараєво, та приступили до виконання завдань, піднявши німецький прапор.

Довідково. Операція Eufor Althea

Операція Eufor Althea («Алтея»), формально Сили Європейського Союзу у Боснії та Герцеговині, — розгортання миротворчого військового контингенту під егідою ЄС в Боснії та Герцеговині для нагляду за виконанням конфліктуючими сторонами Дейтонських угод.

Дейтонські угоди — мирний договір, підписаний з ініціативи Великої Британії та США між учасниками громадянської війни в Боснії та Герцеговині у листопаді 1995 року в місті Дейтон, США.

Договором передбачалося врегулювання конфліктів у цьому регіоні. Операція Eufor Althea є наступником Місії зі стабілізації миру СФОР (SFOR) НАТО та Місії впровадження миру ІФОР (IFOR).

[свернуть]

Згідно з рішенням Бундестагу, Бундесвер може брати участь у військовій операції ЄС у Боснії і Герцеговині у складі до 50 чоловіків і жінок. Німецький персонал контингенту місії буде представлений у штаб-квартирі місії  Eufor Althea в Сараєво, а також створить дві легко озброєні групи спостереження та зв’язку для проведення розвідувальної роботи для місії в містах і селищах.

Рішення щодо розгортання персоналу зі складу Бундесверу також є реакцією на зростання загальної напруженості та тенденції до державного відокремлення, що панують серед боснійських сербів. Місія за участі контингенту Німеччини також має сприяти припиненню можливих подальших спроб Росії здійснювати впливи на перебіг подій в регіоні.

У війні в Боснії та Герцеговині з 1992 до 1995 року загинуло близько 100 000 людей, а понад два мільйони людей стали переміщеними особами. Місія ЄС Eufor Althea була розпочата в 2004 році для моніторингу виконання Дейтонської мирної угоди та забезпечення безпеки в країні. Вона існує після операцій НАТО IFOR і SFOR , що проводилися в країні під егідою мандату ООН. Німеччина не брала участі в місії Eufor Althea від листопада 2012 року.

https://www.zeit.de/politik/2022-08/bosnien-herzegowina-bundeswehr-eu-mission-eufor-althea

___________________________________________

Тим часом, німецьке видання «Die Welt» повідомило 16 серпня ц. р., що миротворчий контингент ООН у Малі зафіксував прибуття до малійського міста Гао (Gao) невідомих військовослужбовців, вірогідно, зі складу контингенту ЗС Росії.

У понеділок 16 серпня ц. р. Франція вивела останніх військовослужбовців
своєї антитерористичної операції «Бархан»  (Barkhane) з Малі і, таким чином, також залишила табір у Гао.
Джерело: pa/dpa/MAXPPP/Speich Frédéric

Наступного дня після виходу французів із табору в Гао німецькі та британські солдати з місії ООН MINUSMA у Малі спостерігали прибуття вірогідно російських сил до аеропорту цього малійського міста. Крім того, Оперативне командування комітету з питань оборони Бундестагу у вівторок відзначило, що було ідентифіковано два літаки безпосередньої авіаційної підтримки EMB 314 Super Tucano та L39 Albatros. Лист командування Бундесверу з цього приводу є у розпорядженні видання «Spiegel» та Німецького агентства преси dpa.

Повідомляється, що 20-30 людей у ​​військовій формі, які не можуть бути приписані до збройних сил Малі, вивантажували обладнання з транспортного літака. Повідомляється, що вони «майже напевно» є представники російських спецслужб. Вважається, що літак L39 не може управлятися малійським персоналом і його керування буде здійснюватися представниками російських сил.

У понеділок 16 серпня ц.р., зазначає німецьке видання «Die Welt», Франція вивела з Малі останніх бійців своєї антитерористичної операції «Бархан» і таким чином також залишила військовий табір у Гао. Держава Малі, де проживає близько 20 мільйонів жителів, від 2012 року зазнали трьох військових переворотів і вважається надзвичайно нестабільною політично країною. Від моменту останнього перевороту в травні 2021 року країною керує тимчасовий військовий уряд, який західні держави критикують за тісні зв’язки з Росією.

Німеччина продовжує перебувати під критикою за невдалу участь у миротворчій місії в Афганістані, наразі у дуже обмеженому складі намагається зафіксувати свою участь у роботі місії ЄС у Боснії і Герцеговині. Агресивні дії Росії, які буквально «на плечах» французів зайняли військовий аеродром Гао у Малі свідчать, що Москва й надалі буде приділяти увагу кризовим точкам на мапі світу, здійснювати керовані кризи та беручи участь власними військовими силами у начеб то врегулюванні ситуації в регіоні. Але ще жодна участь Росії у миротворчих місіях у світі не призводила до встановлення дійсного миру і стабілізації ситуації. Очевидно, у Малі відбувається те саме.

Бундесвер призупиняє дислокацію в кризовій країні Західної Африки
Малі
через розбіжності з тамтешнім урядом.
Джерело: кадр відео, https://www.welt.de/

Миротворча місія ООН у Малі триває, але вважається не дуже успішною. На зразок поспішної евакуації миротворчого контингенту ООН з Афганістану, місія у Малі також перебуває під пильним спостереженням Росії. Не втрачаючи жодного дня після виведення контингенту Франції, російські військові передислокували до малійського військового аеродрому Гао своїх перших представників від ВПС. Навряд чи вони будуть останніми, Росія намагатиметься розширити свою військову присутність в цій африканській країні та заявляти про свої нові геополітичні амбіції.

Багатовекторна та різнорівнева стратегія Москви щодо надання країнам так званої «миротворчої допомоги» шляхом насадження власних збройних сил у гарячих точках світу триває.

https://www.welt.de/politik/ausland/article240516951/Mali-Blauhelme-beobachten-Ankunft-offenkundig-russischer-Kraefte-in-Gao.html

 

Схожі публікації