«Надзвичайно небезпечний рівень»

Коментар експерта Центру «Борисфен Інтел» Івана Січня для інтернет-видання Gazeta.ua

 

МВС та інші оперативні служби України обговорюють різні сценарії розвитку ситуації на Запорізькій АЕС, яку захопили російські окупаційні війська, тому що ситуація там стає надзвичайно небезпечною. На атомній станції стоїть важке озброєння, звідти ведуть вогонь. Але підрив АЕС — це крайній крок для Росії.

 

«Росія розмістила там свої війська. Тримає ударні підрозділи. Вони знають, що ми не можемо бити по станції. Бо це загроза ядерної катастрофи. Росіяни тримають цю тему, щоб загрожувати всьому світу. Важко сказати, чим це закінчиться. Бо, з одного боку, вони скоріше за все не дійдуть до такого кроку. Але вони можуть зробити, щоб хряснути дверима. Росія може підірвати щось на станції і їй не доведеться застосовувати ядерну зброю, щоб спричинити ядерну катастрофу для всього світу», — говорить Січень.

Російські АЕС є в кількох областях, що межують з Україною. І це також небезпечно, наголошує експерт.

«Курська АЕС розташована десь за 60 кілометрів від лінії фронту. Там також можуть статися аварії. І вони відбуваються вже зараз. Але підрив АЕС — це крайній крок для Росії. Останньою краплею може стати успіх України на полі бою. Росія готова знищити весь світ, якщо там її не буде. А все наближається до того, що їй прийде кінець. За режиму Путіна може бути що завгодно. Але я сподіваюся, що в цих людей здоровий глузд візьме гору. Російська армія почала розвалюватися, і що з нею буде далі — незрозуміло.  Так само як і з ядерними боєголовками. Тому готуватися варто до всього», — каже Січень.

Ситуація з Запорізькою АЕС починає виходити на надзвичайно небезпечний рівень, пояснює експерт.

Ця тема вже звучить на Раді Безпеки ООН. Але вона набагато складніша, ніж про це говорять. На атомній станції стоїть важке озброєння, звідти ведуть вогонь. Тому це питання має вирішувати весь світ.

Автор: Анастасія Прокаєва

Джерело: Gazeta.ua

Статья доступна на русском

Схожі публікації