Китай відправляє до Росії військовослужбовців і танки

Китай відправляє до Росії військовослужбовців і танки

«libertatea.ro», «jurnalul.ro», Румунія

Через п’ять місяців після початку російсько-української війни, яку в РФ називають спеціальною операцією, державне керівництво КНР відправляє своїх військовослужбовців і військову техніку до Росії, де вони братимуть участь у масштабних військових заходах. Про це повідомляється європейськими ЗМІ, зокрема, на сайті румунського libertatea, що цитує інформацію з британського видання «Daily Express» та державного телебачення Китаю. Китайські військові спеціалісти, солдати та бойова техніка цього разу направляються з Маньчжурії, Внутрішня Монголія, до російського Забайкалля, що на Далекому Сході для участі у, як їх ще називають, Армійських міжнародних іграх. «Завантажений особовим складом, танками та іншими транспортними засобами китайський потяг нещодавно виїхав з Маньчжурії, повідомила без подробиць державна військова телерадіокомпанія CCTV», інформує румунський сайт.

Джерело: «Jurnalul.ro»

Щодо деталей такого заходу, то його назвали міжнародним, бо у ньому передбачається участь, окрім китайського військового підрозділу, представників інших країн, таких як Іран, Індія, Казахстан, Узбекистан, Азербайджан, Вірменія та навіть Венесуела. Загалом там очікують на прибуття військових учасників і спостерігачів з понад трьох десятків країн і регіонів. Захід триватиме з 13 по 27 серпня. Ясна річ, це сьогодні не так змагання, як політичний захід, за допомогою якого росіяни намагатимуться «підсушити» свою, підмочену російсько-українською війною, репутацію якщо не в очах всього світу, то хоча б у деяких світових задвірках.

Як нещодавно спрогнозував вашингтонський мозковий аналітичний заклад — «Центр вільного та безпечного суспільства», — рішення про включення до групи учасників представників Венесуели може бути «стратегічним кроком» Китаю, Росії та Ірану з метою «розміщення передових військових активів у Латинській Америці та Карибському басейні». У російському міноборони також повідомили, що в гості приїдуть представники від країн Африки — Нігеру і Руанди. На думку британського Daily Express, Народно-визвольна армія Китаю може ознайомитися з досвідом, набутим росіянами в їхніх військових операціях на Північному Кавказі, у Грузії, Сирії та, останнім часом, на війні в Україні. Не даремно у російському міноборони обіцяли, що на так званих Армійських міжнародних змаганнях учасники зможуть вдосконалювати свої бойові навички. Такі міжнародні ігри вперше проводилися у 2015 році, одразу після вторгнення Росії в Україну, тому їх ще називають заходами під знаком війни в Україні.

Довідково. Армійські міжнародні ігри-2022

Армійські міжнародні ігри (АрМІ) – щорічні міжнародні комплексні змагання підрозділів та команд ЗС держав-учасниць, у ході яких проводяться міжнародні конкурси з військово-прикладних видів змагань серед військовослужбовців. Організатор Армійських міжнародних ігор – міністерство оборони Російської Федерації.

Планується провести 36 конкурсів, які відбудуться на території 12 держав: Вірменії, Алжиру, Азербайджану, Білорусі, Венесуели, В’єтнаму, Ірану, Індії, Казахстану, Китаю, Узбекистану та Росії.

Наприклад, у КНР пройдуть конкурси ‘Суворівський натиск’ і ‘Безпечний маршрут’, в Казахстані — ‘Майстри артилерійського вогню’ і ‘Тактичний стрілець’, у Вірменії — ‘Воїн світу’, у Білорусі — ‘Сталева магістраль’ і ‘Полярна зірка ‘, в Узбекистані — ‘Майстер-зброяр’ і ‘Дорожній патруль’. Росія прийме 12 конкурсів.

[свернуть]

У інформації також зазначається, що співпраця збройних сил Китаю і Росії досить часто відбувалася протягом останнього десятиліття на тлі зростання напруженості між ними двома з одного боку та Сполученими Штатами — з іншого. У питаннях економічних, безпекових та геополітичних інтереси Москви і Пекіну дедалі більше співпадають, утворюючи своєрідний блок, який прагне протистояти американському впливу. І якщо Китай і Росія ще не входять до якогось офіційного союзу, проте минулого року під час відеоконференції Сі Цзіньпіна та Володимира Путіна президент Китаю сказав кремлівському колезі, що «за своєю близькістю та ефективністю такі відносини виходять за рамки навіть альянсу».

Участь в Армійських міжнародних іграх-2022 (АрМІ-2022), які заплановані на 13–27 серпня,
підтвердили 275 команд із тридцяти семи держав.
Джерело: «EADaily», ілюстрація: armygames2022.mil.ru

Дійсно, Пекін поки що утримується від звинувачень щодо Москви з приводу її вторгнення до України, натомість він критикує «провокаційну роль» НАТО у російсько-українській війні. Щоправда, Китай уникає, як мовиться, надто сильного натягування канату у своїх відносинах із Заходом, заперечуючи своє постачання чи намір постачати Москві зброю для застосування її у війні проти ЗС України, бо остерігається санкцій за підтримку росіян.

І якщо вже подовжувати розмову на військову тему і в тому числі про роль, яку Китай відводить своєму війську, то не можна не згадати про ще один захід. Це — навчання, з бойовими стрільбами, які його Народно-визвольна армія проводитиме в Тайванській протоці в разі візиту на острів Тайвань Ненсі Пелосі — очільниці Палати представників Конгресу США. У новинах від AFP, повідомляє jurnalul.ro, йдеться, що такі маневри передбачаються вздовж узбережжя Китаю, керівництво якого пояснює, що задля безпеки на морі «військові навчання» відбуватимуться біля острова Пінтань китайської провінції Фуцзянь (на сході), розташованій поруч з Тайванем. «Стрільба бойовими зарядами виконуватиметься з 8:00 до 21:00, вхід до зони (у ці води) будь-кому заборонено». Це повідомлялося у заяві, яку поширили китайські ЗМІ два дні тому.

Китай проведе військові навчання з бойовою стрільбою в Тайванській протоці
напередодні можливого візиту на острів Ненсі Пелосі.

Джерело: Libertatea > Ştiri > Știri Externe

У вищезгаданому матеріалі румунського ЗМІ також згадується, що острів Пінтань — це територія, яка контролюється Китайською Народною Республікою і є найближчою до Тайваню. Район для маневрів знаходиться за 120 кілометрів від його узбережжя. Китай вважає, що Тайвань з 23-мільйонним населенням є однією з його провінцій, але поки що не приєднаною до материка після громадянської війни в Китаї (1949). І хоча офіційні особи США часто відвідують острів, Китай вважає візит Ненсі Пелосі серйозною проблемою. І виступає проти будь-якої ініціативи, яка надає тайванській владі міжнародну легітимність, встановлює будь-які офіційні контакти між Тайванем та іншими країнами.

Підготував Олег Махно

 

https://www.libertatea.ro/stiri/exercitii-militar-emunitie-china-taiwan-vizita-nancy-pelosi-4227526

https://jurnalul.ro/stiri/externe/china-trimite-trupe-si-tancuri-in-rusia-905903.html

 

Схожі публікації