Індо-Тихоокеанський регіон на шахівниці американської геополітики. Частина 2

Індо-Тихоокеанський регіон на шахівниці американської геополітики. Частина 2.

Роль Європи в новому порядку

17.05.2022 р. «Neue Zürcher Zeitung», Швейцарія

Див. частину першу за посиланням

Війна Росії в Україні продовжує займати провідне місце в аналітичних дослідженнях та прогнозах подальшого розвитку міжнародної ситуації в Європі та у світі, оскільки від її наслідків залежить доля всіх країн європейського континенту та значної кількості країн світу.

. . .

Роль Європи в новому порядку, що формується

Для Європи поворот до Індо-Тихоокеанського регіону має значні наслідки. Європейський добробут та безпека тісно пов’язані з подіями в Індо-Тихоокеанському регіоні. Зокрема Франція має у регіоні 1,5 мільйони власних громадян та 8000 розміщених там військовослужбовців та також вважає себе індо-тихоокеанською потугою. У 2019 році вона була першою європейською країною, яка оприлюднила власну стратегію для регіону. Німеччина, Нідерланди та ЄС наслідували цей приклад.

Можливості для нових форм співпраці

Водночас концепція Індо-Тихоокеанського регіону пропонує європейським державам і нові можливості.

Складне балансування інтересів

В Азії європейські держави стикаються зі складними конфліктами, а іноді й розбіжностями в очікуваннях щодо співпраці з Європою, яка загалом вітається.

Наслідками війни Росії проти України повинна стати концепція «міністоронньої» співпраці зі справжніми друзями та партнерами України, зокрема Польщею та Великобританією. Формат може бути відкритим, з перспективою долучення інших країн та утворення проектів, орієнтованих на регіональні перспективи і конкурентні переваги. Одним з таких проектів може стати звільнений від попередніх гальмуючих чинників європейсько-російської бюрократії проект сполучення Трьох морів та спільного використання геополітичних перспектив. Останнім часом, з огляду на неповороткість процедур та надмірні залежності, насамперед фінансово-економічного характеру, необхідність тривалої роботи з викорінення впливів Москви та антиукраїнства в Європі, все менш привабливим стає Європейський Союз.

Довідково. Автори дослідження,

Автори дослідження, Боас Лібхерр та Лінда Мадуц є дослідниками у Центрі досліджень з питань безпеки (Center for Security Studies, CSS) Національного технічного університету Цюріх (ETH Zürich).

Основні напрями їх досліджень є безпекова політика у регіоні Південної та Східної Азії.

[свернуть]

https://www.nzz.ch/international/indopazifik-neue-region-auf-dem-schachbrett-der-geopolitik-ld.1683523?mktcid=smsh&mktcval=E-mail
https://www.nzz.ch

Схожі публікації