«Атаки дронів можуть тривати довго» — що допоможе врятуватися від тероризму Росії?

Коментар експерта Центру «Борисфен Інтел» Івана Січня для інтернет-видання Gazeta.ua

 

17 жовтня росіяни атакували столицю дронами-камікадзе. Подібні атаки починали робити на Одещині, а зараз — на всій території України. Росія закупила нову партію безпілотників і може продовжувати цю тактику довго. Однак Україна може навчитися ефективніше збивати російські БПЛА. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів військовий експерт Іван Січень.

 

«Росіяни на фронті нічого добитися не можуть. З липня жодного просування немає. А Україна звільняє свої території. Триває контрнаступ на Херсонщині, на півночі Луганщини. Тому напередодні зими росіяни намагаються знищити нашу енергетичну інфраструктуру. Вдалися до тактики терору. Ракет у росіян не так багато, все випустити не можуть. Тому доводиться застосовувати дрони, які купили в Ірану. Бо самі виробляти їх не можуть», — говорить Січень.

Україна знищила десь дві третини дронів, які купила Росія, наголошує експерт.

«Але Москва вже купила ще одну партію. Тому атаки дронів можуть тривати довго. Питання в тому, як швидко ми зможемо навчитися ефективніше їх збивати. Нам надають системи ППО. І ми вже добре навчилися збивати ракети. БПЛА іранські знищуються близько двох третин, які випускає Росія. Нам потрібні ще системи протиповітряної оборони. Ми отримуємо їх від країн Європи й США, але потрібно більше. Ми зробимо багатоешелоновану систему ППО», — каже Січень.

Ракети вже майже не долітають до Києва — їх збивають на підступах, додає експерт.

«Ще долітають дрони. Але ми це теж закриємо. Найближчим часом атаки дронів будуть. Маємо навчитися збивати їх ефективніше. Проблема в тому, що цих БПЛА багато. Хоча їх збивали сьогодні навіть зі стрілецької зброї. А ми починаємо бити у відповідь. Вражено аеропорт у Бєлгороді — там ще влучили в підстанцію, були вибухи в Криму. Знищили енергетичні підстанції на кордоні Курської області. У нас теж є БПЛА, які можуть літати досить далеко. Навіть в області Росії, які не межують з Україною», — говорить Січень.

У Києві вранці 17 жовтня пролунала серія вибухів внаслідок російських атак. Російські окупанти завдали ударів по об’єктах критичної інфраструктури.

17 жовтня росіяни атакували столицю дронами-камікадзе. Щонайменше два вибухи з трьох пролунали в Шевченківському районі — центрі міста. У результаті атаки дронами в нежитловій будівлі в Шевченківському районі спалахнула пожежа.

Автор: Анастасія Прокаєва

Джерело: Gazeta.ua

Статья доступна на русском

 

 

Схожі публікації