Коронавірус в Європі

Втрата мільйона робочих місць за два тижні — це тільки вершина айсберга

 

Шандор Зірос

За даними Європейської конфедерації профспілок (ETUC), протягом останніх двох тижнів у Європі втратили роботу щонайменше мільйон громадян. Вражаюча цифра вказана у звітах, наданих профспілками зі всієї Європи, і стосується лише тих, хто працювали за контрактом і зараз подали заявки на допомогу по безробіттю.

— Що ми відчуваємо на даний момент, особливо останнього тижня, так це те, що кількість компаній, які зникають з ринку, стрімко зростає, — пояснює генеральний секретар ETUC Лука Вісентіні. — Тисячі і тисячі малих і середніх підприємств, що закрилися, не зможуть повернутися на ринок, оскільки вони перестануть існувати. Але, з іншого боку, ми бачимо, як щонайменше мільйон працівників в різних європейських країнах стали безробітними через відсутність контрактів на неповний робочий день чи про допомогу на випадок хвороби.

Насправді така кількість, у тому числі самозайнятих працівників та фрілансерів, може бути значно більшою.

— Чи зможете собі уявити, що станеться після Великодня, якщо ситуацію не буде врегульовано якимись надзвичайними заходами? — запитує Л. Віцентіні. — Річ у тому, що ця цифра буде три-, чотиризначною.

Минулого тижня Міжнародна організація праці (ILO) повідомила, що потенційні втрати робочих місць в усьому світі можуть становити 36 мільйонів.

— Значна частина цих втрат стосуватиметься Європи, якщо не буде термінових рішень про подолання цієї надзвичайної ситуації, — застерігає Л. Вісентині. За його словами, профспілки закликають ЄС зберегти робочі місця за допомогою механізмів компенсації доходів. Для цього потрібний фонд у 200–400 млрд євро. Інакше згодом усунення кризових явищ вартуватиме значно більше.

— Проблема в тому, що коштів не вистачає. Отже, єдиний механізм, що спроможний створити системи і впоратися з цією надзвичайною ситуацією, у тих країнах, де їх немає, це — Європейський Союз, який збирає гроші для фінансування загальноєвропейської системи гарантування.

Однак не всі країни ЄС згодні з таким спільним борговим інструментом для подолання кризи. ЄС вже оголосив, що дозволить країнам-членам використовувати вже наявні кошти у обсязі 37 млрд євро.

Європейський комісар з економіки погоджується, що це може бути лише першим кроком. «Безумовно, для вкрай необхідного плану з відновлення цього недостатньо, тому нам потрібно визначити цільові способи фінансування в рамках загальноєвропейського плану відновлення на подальші місяці», — пояснив Єврокомісар Паоло Джентілоні.

Поки міністри фінансів країн Єврозони не змогли домовитися про спільні дії. Наступне їх позачергове засідання відбудеться 7 квітня ц. р.

P.S. Європейська конфедерація профспілок (ETUC) налічує 45 млн членів з 39 країн Європи.

 

Оригінал публікації на сторінках Euronews
Переклад «Борисфен Інтел»

Схожі публікації