Захист дипломних робіт у «Борисфен Інтел»

Пропонуємо вашій увазі інформацію щодо захисту студентами Національного авіаційного університету результатів стажування у Незалежному центрі геополітичних досліджень «Борисфен Інтел».

Студенти 3-го курсу Факультету міжнародних відносин НАУ протягом грудня 2019 – березня 2020 р. пройшли теоретичне та практичне стажування за спеціальностями «Міжнародні відносини» та «Міжнародна інформація», вивчали основи теорії та практики з проблематики сучасної геополітики, ведення дискусії за темою дослідження.

По завершенні стажування студенти захистили роботи за обраними темами досліджень та отримали сертифікати.

 

Презентація студента 3-го курсу НАУ Віктора Семенухи під час захисту підсумкової роботи

Стажування у Незалежному аналітичному центрі геополітичних досліджень «Борисфен Інтел». Тема презентації: «Характеристика деяких аналітичних центрів США та можливі напрями діяльності НАЦГД «Борисфен Інтел» у взаємодії з ними».

В роботі досліджені аналітичні центри Brookings Institute, Carnegie Institute (Moscow Center), Wilson Center (“Focus Ukraine” a Kennan Institute blog) через їхню зацікавленість в дослідженні Східної Європи та безпосередньо України. В США є сотні аналітичних центрів, але саме ці привернули увагу дослідника. Найбільше часу приділено дослідженню RAND Corporation (6 місце серед США, 9 у світі за рейтингом Пенсільванського університету на 2018 р.).

Висновки

Американські аналітичні центри, які були дослідженні, є мастодонтами в своїй сфері. Порівнюючи ці центри з Борисфеном,  можливо прийти до висновку, що проблемою встановлення кооперації можуть бути масштаби. Дослідженні структури можна порівняти з великими та професійними арміями, що можуть виконувати глобальні, багатовимірні задачі, в той час Борисфен, скоріше, можна назвати спеціальною бойовою одиницею. Така одиниця може ефективно справлятись з важливими точковими задачами, але в глобальному вимірі надто мала і незначна.

Також важливо розуміти, що Борисфен – це закрита структура з обмеженою кількістю фахівців. Це не великий університет чи компанія. Рекомендовано було б розширення і збільшення Центру шляхом встановлення нових постійних зв’язків з іншими фахівцями та компаніями на території України. Та можливо такі дії підуть у розріз з політикою центру. Якщо наразі це невелика, та все ж сконцентрована сила, то шляхом розширення складу Центр може втратити свою головну особливість. Мова йде про невелику налагоджену систему з малою кількістю персоналу. Проблема, на думку дослідника,  полягає в тому, що така структура – є гарною бойовою одиницею, але не може вважатись справжнім гравцем на великій арені. Можливо з цієї причини і існує складність встановлення зв’язків з іноземними аналітичними центрами.

 

Презентація студента 3-го курсу НАУ В’ячеслава Кізіріді під час захисту підсумкової роботи

Стажування у Незалежному аналітичному центрі геополітичних досліджень «Борисфен Інтел». Тема презентації: «Система соціального кредиту в Китаї». В сучасному світі, який глобалізується та взаємоінтегрується швидкими темпами, будь-які події або процеси в одній країні можуть мати серйозні наслідки на інші держави. Тим паче якщо ця країна лідер за населенням, економічний гігант та потенційна наддержава. Керівництво Китаю завжди намагалося продемонструвати міжнародній спільноті, що йде своїм «особливим шляхом розвитку» та має своє бачення світу. Одним із підтверджень таких прагнень став план розгортання обширної системи розрахунку індивідуального рейтингу кожного громадянина країни або організації задля оцінки рівня їхньої лояльності до влади і держави.

 

Висновки

Світ сьогодення модернізується швидкими темпами, технології і соціальні практики стрімко поширюються. Якщо проблема співвідношення етики і технологічного прогресу не буде підійматися, то є ризики, що, погодившись брати участь у невинній грі за соціальний рейтинг, незабаром можна опинитися в небаченій досі цифровій диктатурі ХХІ століття.

 

Презентація студента 3-го курсу НАУ Андрія Коржа під час захисту підсумкової роботи

Стажування у Незалежному аналітичному центрі геополітичних досліджень «Борисфен Інтел». Тема презентації: «Геополітична ситуація на Близькому Сході».

Ситуація на Близькому Сході визначається позиціями провідних країн регіону та іншими державами світу, які мають свої інтереси в цій частині світу. На сьогодні основними гравцями на Близькому Сході є Туреччина, Іран, Саудівська Аравія та Ізраїль.

Так, головною метою Туреччини є вихід на рівень регіонального центру сили в рамках активного відродження «Османської Імперії». Одним із шляхів – зміцнення турецьких позицій на Близькому Сході. В свою чергу цілями Ірану є отримання регіонально лідерства, та отримати вплив на лівий берег річки Йордан. Саудівська Аравія – зміцнити свої позиції та забезпечити безпеку. Ізраїль – безпека та виживання у ворожому ісламському оточенні. Власні інтереси в регіоні мають США, Росія, Європа, а в останній час і Китай.

Висновки

  • Близький Схід — місце зіткнення інтересів провідних держав.
  • Росія використовує громадянську війну в Сирії для задоволення власних національних інтересів.
  • Холодна війна між Саудівською Аравією та Іраном проявляється в регіональних конфліктах.
  • Громадянська війна в Сирії завершиться у випадку виходу однієї з провідних країн з конфлікту.

Схожі публікації