Росія і Китай блокують надання міжнародної допомоги Сирії

У Раді Безпеки ООН ці дві держави проголосували проти резолюції про надання транскордонної гуманітарної допомоги

 

 

Китай і Росія блокують надання гуманітарної допомоги мільйонам сирійців, що потерпають від громадянської війни, зазначається у німецькому виданні Bild.

Очільник Кремля В. Путін та лідер Китаю Сі Цзіньпін

Повідомляється, що у нещодавно у Раді Безпеки ООН ці дві держави проголосували проти німецько-бельгійської пропозиції стосовно продовження терміну дії так званої транскордонної резолюції, за якою Організація Об’єднаних Націй може надавати транскордонну гуманітарну допомогу без згоди сирійського уряду. За повідомленням Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, «гуманітарна ситуація в Сирії вже зараз жахлива. Пандемія коронавірусу, вочевидь, в осяжному майбутньому ще більше погіршить цю ситуацію», — заявили в МЗС. Тим часом президент Туреччини Реджеп Ердоган, користуючись складною ситуацією, намагається посилити тиск на ЄС.

Пішохідні прикордонні переходи в Сирії

З початком конфлікту у Сирії існувало чотири пішохідні прикордонні переходи із Сирії, — до Йорданії, Туреччини та Іраку. Після демаршу Росії в Раді Безпеки ООН у січні ц. р. резолюція була продовжена ще на півроку — лише для двох переходів з Туреччини до Ідлібу (Баб аль-Хава та Баб аль-Салам). Обидва переходи контролюються режимом Б. Асада. Саме відтоді ситуація з постачанням для деяких регіонів Сирії значно погіршилася.

Росія, за повідомленнями з дипломатичних кіл Німеччини, намагається тримати відкритим для гуманітарних постачань лише один прикордонний перехід, а саме — перехід Баб аль-Хава у північно-західній частині Сирії. На переконання інших членів Ради Безпеки ООН, до якого входять представники 15 країн-членів, обидва існуючі на сьогодні прикордонні переходи між Туреччиною і Сирією найближчим часом будуть надважливими.

 

Схожі публікації